[S] Testy mikrofonów - Shure 14A

Shure 14A to niewielki, niepozorny mikrofon dynamiczny, który jest ze mną już prawie ćwierć wieku. Przez te lata nie napracował się jednak za bardzo, bo z uwagi na swoją niekompetencję, nie potrafiłem go właściwie wykorzystać. Ostatnio używałem go najczęściej w parze z AKG D5 do nagrywania wywiadów, ale oba te mikrofony trafiły obecnie na dłużej do szuflady, zastąpione przez duet Shure SM57/Lewitt MTP550, ewentualnie Shure SM57/Shure SM7B. Cóż, takie są konsekwencje zbyt szerokiego wachlarza wyboru...

Sam mikrofon jest po prostu OK. Żadna tam rewelacja, ale nie można też powiedzieć, że badziew. Nagrywa przyzwoicie i na pewno daje lepszy dźwięk od mikrofonów budżetowych pokroju Hama DM20 czy Trust Starzz. Jest też od nich bardziej pancerny i wykorzystuje profesjonalne złącze XLR, przez co nie ma najmniejszego problemu z przyłączeniem go do typowych mikrofonowych przedwzmacniaczy.

Niestety, obecnie mikrofon jest do kupienia wyłącznie z drugiej ręki, więc trzeba liczyć na szczęście, że trafi się nam egzemplarz w dobrym stanie (w chwili pisania tego posta trzeba było liczyć na szczęście, by w ogóle trafić na jakiś egzemplarz, bo znalazłem tylko jeden). Poniżej odcinek podkastu, nagrany Shurem 14A, zachęcam do odsłuchania:

Komentarze