[G] Rob Hubbard - Warhawk

Najszerzej na płycie z atarowskimi coverami prezentowany jest (póki co) Adam Gilmore, ale przecież nie tylko on pisał muzykę do ośmiobitowych gier. Mamy przecież i Davida Whittakera, i Roba Hubbarda, którego jeden utwór, z gry Jet Set Willy, już tutaj prezentowałem. Przyszła kolej na utwór numer dwa, pochodzący z kosmicznej strzelaniny Warhawk.

"Latane" strzelaniny z widokiem z góry nie były moim ulubionym gatunkiem, bo nie pamiętam, żebym chociaż raz zagrał w Warhawka - byłem już zrażony do gatunku po wypróbowaniu Mirax Force (choć Warhawk przewija ekran w pionie, zaś Mirax Force - w poziomie). Także teraz, gdy próbowałem chwilę pograć na emulatorze, jakoś niespecjalnie mnie to zachwyciło.

Z coverem miałem pewien problem, bo nie bardzo wiedziałem, w jaką stronę tutaj pójść. Początkowo miało być bardzo "ciężko", z przesterowanym gitarami i w ogóle, ale takiego instrumentarium użyłem już w Pantherze oraz Draconusie. Ostatecznie zatem postawiłem na dźwiękową inscenizację tego, co dzieje się na ekranie podczas gry, czyli kosmicznej rozwałki na dużą skalę. Mam nadzieję, że nie wyszło tragicznie:

Komentarze