Posty

Wyświetlam posty z etykietą timeless

[K] FabFilter Timeless 3

Obraz
Czy często korzystam z linii opóźniającej, czyli tzw. delaya ? Bardzo często. Oczywiście, nie przy nagraniach lektorskich, które mnie ostatnio zajmują najbardziej, ale przy muzyce. Bardzo lubię powtórzenia, echa, gdzieś biegnące i wypełniające delikatnie tło. Do tej pory używałem dwóch bardzo dobrych wtyczek, służących właśnie do tego celu - FabFilter Timeless 2 oraz Valhalla Delay : Troszeczkę próbował zawojować mnie Analog Delay od PreSonusa : jednak ostatecznie i tak zwykle wygrywał Timeless 2 . I to mimo nieco przestarzałego, ciut przekombinowanego interfejsu użytkownika oraz nie do końca czytelnego (przynajmniej na pierwszy rzut oka) przeznaczenia poszczególnych kontrolek. Nowy, lepszy Timeless Użytkownicy dotychczasowej wersji 2 mogą od paru dni przesiąść się na wersję trzecią (za dopłatą, niestety), która zdecydowanie zrywa z poprzedniczką: Nowa wtyczka jest do tego stopnia inna, że nie aktualizuje (nie usuwa) wersji drugiej, tylko instaluje się obok niej. Bo,...

[K] FabFilter - Q3, C2, L2, Timeless 2

Obraz
Dzisiaj trochę nietypowe, bo zbiorcze, omówienie czterech wtyczek od FabFilter : korektora Q3 , kompresora C2 , limitera L2 oraz delaya Timeless 2 . Mają one bowiem wiele cech wspólnych, które wyróżniają je na zatłoczonym rynku wirtualnych procesorów (czyli efektów). Co wyróżnia wtyczki FabFilter? Przede wszystkim są to wtyczki bardzo nowoczesne. Żadnego tam udawania analogowego sprzętu, śrubek, uchwytów, potencjometrów czy wskaźników wychyłowych. Żadnego szczotkowanego aluminium i błyskających lampek. Prostota i funkcjonalność - każdy, kto używał wspomnianych procesorów, na pewno miał podobne wrażenie. Aha, i elegancja, zdecydowanie. Wszystkie wymienione wtyczki zaopatrzone są w czytelny i łatwy do obsługi interfejs graficzny (szczególnie wygodny jest korektor Q3 - jego konfigurowanie to czysta przyjemność). Analizatory widma są płynne i zwyczajnie ładne, wszystko jest czytelne i widoczne na pierwszy rzut oka. Graficzna powłoka tych wtyczek wykorzystuje wsparcie karty graficzne...