Posty

Wyświetlam posty z etykietą pro-q

[K] FabFilter - Q3, C2, L2, Timeless 2

Obraz
Dzisiaj trochę nietypowe, bo zbiorcze, omówienie czterech wtyczek od FabFilter : korektora Q3 , kompresora C2 , limitera L2 oraz delaya Timeless 2 . Mają one bowiem wiele cech wspólnych, które wyróżniają je na zatłoczonym rynku wirtualnych procesorów (czyli efektów). Co wyróżnia wtyczki FabFilter? Przede wszystkim są to wtyczki bardzo nowoczesne. Żadnego tam udawania analogowego sprzętu, śrubek, uchwytów, potencjometrów czy wskaźników wychyłowych. Żadnego szczotkowanego aluminium i błyskających lampek. Prostota i funkcjonalność - każdy, kto używał wspomnianych procesorów, na pewno miał podobne wrażenie. Aha, i elegancja, zdecydowanie. Wszystkie wymienione wtyczki zaopatrzone są w czytelny i łatwy do obsługi interfejs graficzny (szczególnie wygodny jest korektor Q3 - jego konfigurowanie to czysta przyjemność). Analizatory widma są płynne i zwyczajnie ładne, wszystko jest czytelne i widoczne na pierwszy rzut oka. Graficzna powłoka tych wtyczek wykorzystuje wsparcie karty graficzne...